Nåväl, nu har det emellertid uppfunnits ett par tofflor som jag tror vi kan hålla sams om - ja, som till och med kan bidra till att undvika bråk. De har nämligen inbyggda dammsugare i sulorna. Lika fula som Foppatofflorna, men medan man hasar omkring i dessa, rengörs hemmet automatiskt. Så alla ni plasttoffleälskare, kombinera nytta med nöje, släng Foppatofflorna och köp ett par Dustmates istället!

Tycker du detta ämne är intressant kan du läsa mer på andra bloggar om: Foppatofflor, elitism, Dustmates, dammsugartofflor
Kan man verkligen använda Dustmates utomhus?
SvaraRaderaDet finns andra bra sandaler från REEF!
SvaraRaderaEn med inbyggd ölöppnarea:
http://gizmodo.com/gadgets/gadgets/reef-fanning-bottle-opener-sandals-100535.php
och en med inbyggt utrymme för dricka:
http://gizmodo.com/gadgets/gadgets/reef-dram-sandals-carry-relief-for-the-perpetually-thirsty-246240.php
Ha en skön sommar.
Pär
Fula flip-flops är det enda som gäller för en hasande tillvaro...
SvaraRaderaVilka tofflor!!! Trots att de är praktiska, skulle jag inte vilja ha ett par.
SvaraRaderaFinns de till salu redan då?
SvaraRadera:)
Jag tackar dig för Foppa-inlägget! De är ju så fula. Kanske söta på små-små barn.
En kvinnlig kompis tyckte att Dustmates-tofflorna skulle bli ultimata, på villkor att de tillverkades enbart i herrstorlekar:-)
SvaraRadera